Середа, 05 квітня 2017 12:39

Маруся Чурай

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Вінницький музично-драматичний театр ім. М. Садовського

Інсценізація В.Селезньова за романом у віршах Л. Костенко.

Режисер-постановник – н.а.Укр. Віталій Селезньов,

Cценографія – Ірина Лупащенко.

Прем’єра – 19 жовтня 2000р.

 

Звитяги наші, муки і руїни

Безсмертні будуть у її словах.

Вона ж була, як голос України,

Що клекотів у наших корогвах!

 

       На рівні національного ладу душі створено поему для театру за романом Ліни Костенко, в основі якоївідома й улюблена легенда українського народу. Здається, вона на власні очі переживала події тієї доби. Так, вона їх бачила очима й серцем легендарної героїні – Марусі Чурай. Разом з Ліною Костенко подивилися на життя жінки, її одвічні болі. Біль, що сконцентрувалася у поезію, страждання, що стало піснею...Ліна Костенко і Маруся Чурай - жіночі серця, що поєднались, нехтуючи часовою перепоною, у безкраїм смутку за душу і правду людини. Театр не просто гортає сторінки минулого України, але й примушує глядача через призму сьогодення по-новому подивитися на події минулого, “душею сягнути неба”. Ми люди, тому повинні “сягати чолом неба”, а не просто ходити “ногами по землі”.

 

      Виставу двічі було представлено на сцені Національного академічного театру ім. І.Франка, на гастролях театру у Львові, Черкасах, Житомирі, обласних центрах Вінниччини.

 

Перша виконавиця ролі Марусі Чурай – н.а.Укр. Таїса Славінська.

 

З 2007р. – Любов Остапчук.

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.