П'ятниця, 15 вересня 2017 09:43

Розрахунок через Iнтернет: чек з РРО потрібно видати разом з товаром

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

  Вінницька ОДПІ  повідомляє, що Державна фіскальна служба України роз’яснила порядок здійснення розрахунків  при реалізації товарів через Інтернет.

            Зокрема,  розрахункова операція — це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу). А у разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) — оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів до банку покупця.

            Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі, при продажу товарів зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товари, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Iнтернет, при отриманні товарів в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

            Крім того, у чеку може зазначатися форма оплати «Картка», «Iнтернет-замовлення», «Передоплата», «Згідно із замовленням» тощо.

            Тобто якщо суб'єкт господарювання прийняв у покупця для розрахунку в інтернет-магазині електронний платіжний засіб (банківську платіжну картку), то він може оформити розрахунковий документ (касовий чек) та видати його покупцю разом з товаром незалежно від того, чи надійшли перераховані покупцем кошти на його розрахунковий рахунок, чи не надійшли.

            Відповідно до пп. 14 п. 1 ст. 3 Закону "Про електрону комерцію" реалізація товару дистанційним способом - це укладення електронного договору на підставі ознайомлення покупця з описом товару, наданим продавцем у порядку, визначеному цим Законом, шляхом забезпечення доступу до каталогів, проспектів, буклетів, фотографій тощо з використанням інформаційно- телекомунікаційних систем, телевізійним, поштовим, радіозв’язком або в інший спосіб, що виключає можливість безпосереднього ознайомлення покупця з товаром або із зразками товару під час укладення такого договору.

            У разі якщо споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар і розрахунок за нього було здійснено з застосування банківської платіжної картки суб’єкт господарювання зобов’язаний видати розрахунковий документ встановленої форми (чек з РРО) та відповідним чином оформлений гарантійний талон.

 

            Роз’яснення надано в індивідуальній податковій консультації від 29.08.2017 р. №1743/6/99-99-14-05-01-15/IПК. 

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.