П'ятниця, 06 жовтня 2017 22:42

В ногу з Європою – в Ладижині з’явиться своя сонячна електростанція

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 ДТЕК Ладижинська ТЕС почала будувати сонячну електростанцію (СЕС) на лівому березі Південного Бугу.

Перший із двох запланованих об’єктів матиме потужність 0,5 МВт, і  розміститься на східній частині верхньої похилої поверхні ладижинської греблі.  Другий за терміном об’єкт будівництва  змонтують нижче брукової дороги - заїзду до ГЕС. Він буде вдвічі потужніший – 1 МВт. Загальні інвестиції в проект становлять 21 млн грн.

 «Ідея створення сонячної електростанції на березі Південного Бугу виникла вже давно. Адже на східному схилі греблі Ладижинської ГЕС достатня інсоляція (не менше 7 годин), а саме місце не може бути використане ні під сільгоспвиробництво, ні під будівництво, – каже директор ДТЕК Ладижинська ТЕС Олександр Бобрик. – Загальна потужність цієї електростанції 1500 кВт. За рік вона зможе виробити 610 тис. кВт*год. Очікується, що проект окупить себе вже за 8 років».

 Ладижинська СЕС створюється на виконання державної програми розвитку сонячної енергетики в Україні з максимальним використанням діючої інфраструктури генерації і видачі електричної потужності Ладижинської ГЕС та з забезпеченням надійного і якісного електропостачання об'єктів народного господарства.

 Про початок будівництва СЕС красномовно говорить двометрова огорожа із металевої сітки, яку вже почали встановлювати вздовж східного краю греблі задля захисту сонячних панелей з метою виключення можливості проникнення на територію СЕС сторонніх осіб і тварин та уникнення випадків вандалізму.

 Після закінчення будівництва огорожі  на ній буде встановлене відеоспостереження, охоронна сигналізація та освітлення СЕС.  Виконавець робіт – ТОВ «Електроналадка»  планує завершити монтаж першого об’єкта вже у грудні 2017 року. 

 «Перш ніж почати роботи з монтажу сонячних панелей ми вирішили огородити периметр майбутньої електростанції, щоб уникнути спроб крадіжки та випадків звичайного вандалізму.  На наступному тижні почнемо монтаж металевої сітки,  буріння свердловин для встановлення несучих балок кріплення самих панелей.– пояснює інженер ТОВ «Електроналадка» Микола Муравицький. – терміни у нас доволі стислі, то ж будемо намагатися завершити всі роботи до 22 грудня – професійного свята енергетиків»

Довідка

 ДТЕК Енерго – операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію і дистрибуцію електроенергії в структурі енергетичного холдингу ДТЕК. В. о. генерального директора ДТЕК Енерго – Дмитро Сахарук.

 У портфель активів у вуглевидобутку, теплової енергетиці і дистрибуції входять 16 шахт і 5 вуглезбагачувальних фабрик, 9 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю понад 17 ГВт, 5 підприємств з дистрибуції електроенергії, які обслуговують 3,5 млн побутових споживачів і 82,5 тис. підприємств.

 ДТЕК – стратегічний холдинг, що розвиває чотири напрямки бізнесу в енергетичній галузі. На підприємствах компанії працюють 75 тис. осіб. Генеральний директор ДТЕК – Максим Тімченко.

 Підприємства ДТЕК ведуть видобуток вугілля і природного газу, виробляють електроенергію на станціях теплової та відновлюваної енергетики, постачають тепло і електроенергію кінцевим споживачам і надають енергосервісні послуги. Безпосереднє управління виробничими підприємствами в кожному з напрямків бізнесу здійснюють 4 операційні компанії – ДТЕК Енерго, ДТЕК ВДЕ, ДТЕК Нафтогаз і ДТЕК ЕСКО.

 Виробничі показники ДТЕК за 2016 рік: видобуток вугілля становив 31,3 млн тонн, видобуток природного газу - 1,6 млрд куб. метрів, виробництво (відпустк) електроенергії – 40,1 млрд кВт∙год, з яких 608,4 млн кВт∙год. забезпечила Ботієвська вітрова електростанція; передача електроенергії мережами – 45,8 млрд кВт∙год.

Входить до складу фінансово-промислової групи СКМ, акціонером якої є Рінат Ахметов.

 

 

Додаткова інформація: www.dtek.com

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.