П'ятниця, 06 жовтня 2017 22:44

ДТЕК ЕСКО підвищив надійність теплозабезпечення Ладижина

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Постачання тепла та гарячої води мешканцям Ладижина стане надійнішим завдяки модернізації насосу тепломережі на ДТЕК Ладижинській ТЕС.

В рамках енергоефективного проекту компанія ДТЕК ЕСКО замінила старий насос на новий з автоматичною системою регулювання роботи. Новий агрегат окрім більшої надійності витрачає на 58% менше електроенергії, ніж до модернізації. Проект реалізований на умовах договору енергосервісу.

 Більше 40 років Ладижинська ТЕС забезпечує теплом та гарячою водою 25-тисячний Ладижин. Стільки ж часу експлуатувалося обладнання, що забезпечує доставку тепла кінцевому споживачу – 5 насосів тепломережі радянського виробництва Сумського заводу «Насосенергомаш». Тепер роботу декількох насосних агрегатів   замінить один сучасний агрегат виробництва нідерландської фірми DP-Pumps з електродвигуном потужністю 200 кВт.

«Більша надійність та економічність насосу забезпечується «розумними технологіями». Робота нового обладнання регулюється автоматично за допомогою встановленого перетворювача частоти. Це дозволяє уникнути аварійних ситуацій, в тому числі через відсутність гідроударів у тепломережі, плавність регулювання, тощо. Автоматика отримує інформацію з датчика тиску в тепломережі, аналізує параметри та керує навантаженням насосного агрегату відповідно до заданих параметрів. Це дозволяє не витрачати електроенергію на зайву роботу системи теплозабезпечення міста та дасть змогу зекономити Ладижинській ТЕС більше 1,5 млн кВт·г або 2 млн. грн. на рік. Приблизно стільки на рік споживають 5 багатоповерхових житлових будинків», – розповів директор ДТЕК Ладижинської ТЕС Олександр Бобрик.

ДТЕК Ладижинська ТЕС профінансувала 20% вартості проекту, а ще 80% – це інвестиції компанії з розвитку енергоефективності ДТЕК ЕСКО, яка й виконала проект «під ключ» за договором енергосервісу. Вигоду від економії електроенергії ДТЕК ЕСКО та ДТЕК Ладижинська ТЕС розділять між собою також у пропорції 80/20 протягом дії енергосервісного контракту – 4 років.

«Механізм енергосервісу передбачає, що енергосервісна компанія (ЕСКО) фінансує та виконує проект «під ключ», а також гарантує досягнення економії енергоресурсів. За таким же принципом можна підвищувати енергоефективність муніципальних об’єктів як міста Ладижина так Вінницької області: провести термомодернізацю бюджетних установ (дитсадків, шкіл, лікарень), утеплити житлові будинки, відремонтувати системи опалення. Для цього необхідне бажання міської влади та громади економити енергоресурси та перелік об’єктів для модернізації», – зазначив директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма.

ДТЕК ЕСКО зараз розглядає можливість реалізації ще трьох енергоефективних проектів на ДТЕК Ладижинській ТЕС та допомагає станції запроваджувати систему енергоменеджменту за міжнародним стандартом ISO 50001. Раніше ДТЕК ЕСКО реалізував проект з модернізації насосів на Центральному ГЗК Метінвест з економією більше 60% електроенергії, та модернізувала систему освітлення на ДТЕК Добропільській ЦЗФ з економією більше 90% електроенергії.

 

Довідка

ДТЕК ЕСКО – енергосервісна компанія, що надає комплексні послуги у сфері енергоефективності: проведення енергоаудитів, розробка бізнес-планів, генеральний підряд проектів "під ключ" з наданням фінансування клієнтам, запровадження систем енергоменеджменту, навчання працівників клієнтів. Компанія реалізує проекти на промислових, житлових, адміністративних та соціальних об’єктах та у бюджетній сфері.

 ДТЕК Енерго – операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію і дистрибуцію електроенергії в структурі енергетичного холдингу ДТЕК. В. о. генерального директора ДТЕК Енерго – Дмитро Сахарук.

 У портфель активів у вуглевидобутку, тепловій енергетиці і дистрибуції входять 17 шахт і 5 вуглезбагачувальних фабрик, 9 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю понад 17 ГВт, 4 підприємства з дистрибуції електроенергії, які обслуговують 3,3 млн побутових споживачів і 82,5 тис. підприємств.

 ДТЕК – найбільший енергетичний холдинг України з активами у видобутку вугілля, генерації і дистрибуції електроенергії, альтернативній енергетиці та видобутку природного газу. Чисельність співробітників ДТЕК – 75 тисяч осіб. Генеральний директор ДТЕК – Максим Тимченко.

 Відпуск електроенергії генеруючими підприємствами ДТЕК у 2016 році склав 40,1 млрд кВт∙год, з яких 608 млн кВт∙год забезпечила ВЕС, передача електроенергії по мережах – 45,8 млрд кВт∙год, видобуток вугілля – 31,2 млн тонн, видобуток природного газу – 1,6 млрд куб. м.

 

Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов.

 

 

Додаткова інформація про компанію: http://www.dtek.com.

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.