Четвер, 12 жовтня 2017 13:08

Декретна відпустка не звільняє підприємця від необхідності сплати ЄСВ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Державна фіскальна служба України у листі від 03.10.2017р. №2110/П/99-99-13-02-01-14/ІПК нагадує, що платниками ЄСВ є, зокрема, фізичні особи - підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування.

Базою нарахування ЄСВ для  фізичних осіб - підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб (ПДФО).

З 2017 року якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, вони зобов’язані сплачувати єдиний соцвнесок в розмірі не менше мінімального страхового внеску.

  При цьому,  звільняються від сплати ЄСВ фізичні особи-підприємці, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Тобто, якщо фізособа - підприємець з 01.01.2017р. застосовує загальну систему оподаткування і не є пенсіонером за віком або інвалідом, то вона не звільняється від обов’язку нараховувати, обчислювати та сплачувати ЄСВ на загальних підставах.

Крім цього, чинним законодавством не передбачено звільнення фізосіб - підприємців, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку, від сплати єдиного внеску.

 

 

 

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.