Вівторок, 24 жовтня 2017 18:49

Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства Рекомендовані

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

  Проект «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства» реалізовується протягом 2017-2018 років за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

Аплікантом проекту є Громадська організація «Єврорегіон «Дністер». Українські партнери: Вінницький обласний осередок Міжнародної ГО «Україна-Польща- Німеччина», ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини». Партнери в Республіці Молдова: Публічна асоціація «Єврорегіон «Дністер» та Сорокська районна рада. Партнери в країнах Вишеградської четвірки: Великопольский центр освіти і курсів самоврядування - WOKiSS (Польща), Інститут стабільності та розвитку – ISD (Чехія), Фундація «Майстерня сільського розвитку» (Угорщина), Карпатський Єврорегіон Словаччини (Словаччина).

Загальний бюджет проекту – 95 325 Євро, з яких 85 703 Євро – фінансування Фонду та 9 622 Євро – власний внесок.

Проект передбачає проведення циклу тренінгів для представників 28 громад Вінницької області та Республіки Молдова, розробку комплексних стратегій розвитку для 14 пілотних громад, а також створення посібника Методичних рекомендацій щодо розробки стратегій розвитку громад.

На початковому етапі проекту було проведено конкурсний відбір експертів з України, Молдови і країн Вишеградської четвірки та учасників проекту. Для участі у проекті було обрано 4 експерти та 56 учасників: по 2 учасники з 21 громади України і з 7 громад Молдови. Проект передбачає широке залучення громадськості до процесу стратегічного планування, тому важливою вимогою було те, що 2-ма учасниками навчальних заходів від кожної громади мали стати представник органу місцевого самоврядування та представник громадськості.

У рамках навчального етапу проекту протягом травня – липня 2017 року було проведено два 5-ти денних тренінги у м. Вінниця для 56 учасників. Навчання стосувалися питань стратегічного планування та управління територіальними громадами. За результатами тренінгів учасники отримали завдання провести діагностику та SWOT-аналіз актуальних ситуацій в своїх громадах. Підсумки цих досліджень учасники презентували експертам під час двох ворк-шопів 27-29 липня 2017 року для 42 учасників з України у м. Вінниця та 14 учасників з Молдови в м. Сороки.

З числа 56 учасників проекту шляхом рейтингового голосування експерти обрали представників14-ти пілотних громад для подальшої участі у проекті. Відбір учасників здійснюватиметься за такими критеріями: рівень засвоєння матеріалу

Good Governance in Local Communities: V4 Experience of Strategic planning for EaP Countries

Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства

www.v4foreapgg.weebly.com

Проект реалізується за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду та Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів

навчань, мотивація та рівень підготовки діагностування і SWOT-аналізу актуальних ситуацій в громадах.

Обрані 28 учасників проекту разом із представниками партнерів, експертами та журналістами взяли участь у навчальному візиті до країн Вишеградської четвірки 8- 20 вересня 2017 року. У рамках візитів делегація ознайомилася із досвідом та кращими практиками стратегічного планування та управління територіальних громад у Польщі, Угорщині, Чехії та Словаччині. Загальна тривалість навчального візиту склала 13 днів, включаючи всі переїзди.

Наразі реалізація проекту перебуває на етапі розробки стратегій розвитку у 14-ти пілотних громадах за експертного супроводу. На це передбачено 4 місяці. Паралельно цьому експерти проекту працюють над розробкою уніфікованих Методичних рекомендацій щодо розробки стратегій розвитку громад, які будуть видані у форматі друкованого, електронного посібника та будуть опубліковані на сайтах проекту і партнерів. Проектом передбачені також і візити експертів проекту до кожної з громад для обговорення розроблених стратегій під час громадських слухань.

Завершенням проекту стане проведення Міжнародної конференції «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн В4 для країн Східного партнерства» для 200 учасників. На Конференції буде презентовано отриманий досвід під час реалізації проекту, досвід країн Вишеградської четвірки в сфері стратегічного планування та управління територіальними громадами, а також розроблені стратегії розвитку пілотних громад України і Молдови та Методичні рекомендації щодо розробки стратегій розвитку громад. Запрошеними учасниками Конференції стануть учасники проекту, представники організацій-партнерів із країн Вишеградської четвірки, експерти проекту, представники влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, ЗМІ та бізнесу з України та Молдови. Конференція запланована на лютий 2018 року.

Більш детально з ходом реалізації проекту можна ознайомитись на офіційному сайті проекту www.v4foreapgg.weebly.com та на сайтах партнерів.

За довідками звертайтесь до координатора проекту

 

Анастасія Ланова (+38-093-347-10-07, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ).

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.