Четвер, 08 лютого 2018 12:45

Автоматизація роботи насосу БЗК Ладижинської ТЕС економить до 50% електроенергії

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

   ДТЕК ЕСКО виконав енергоефективний проект з автоматизації насоса бака запасного конденсату (БЗК)* на ДТЕК Ладижинській ТЕС.

Встановлений перетворювач частоти в автоматичному режимі регулює навантаження насоса і економить до 50% електроенергії. Проект реалізований на умовах договору енергосервісу терміном на 5 років.

До реалізації проекту насос БЗК працював в режимі ручного керування. При цьому витрати електроенергії, залишалися постійними. Тепер, завдяки датчику тиску та перетворювачу частоти потужністю 110 кВт, навантаження насосу змінюється в автоматичному режимі. Така система дозволяє електростанції заощадити 170 тис. кВт·г або 200 тис. грн. на рік», – говорить директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма.

«Завдяки автоматизації роботи насосу ми можемо підтримувати в системі параметри, необхідні для підживлення блоків конденсатом. Тепер ми не витрачаємо електроенергію для підтримання зайвого тиску. У разі зміни витрати насос автоматично змінює свою потужність без втручання оперативного персоналу. Відсутність коливань тиску та гідроударів позитивно впливає на надійність роботи обладнання, а зменшення витрат електроенергії – на його економічність», – пояснює начальник цеху наладки і випробування обладнання ДТЕК Ладижинської ТЕС Дмитро Саволюк.

«Ми вже давно шукали можливості вдосконалення роботи насоса БЗК. А після проведення часткового енергоаудиту модернізацію ініціювали самі ж співробітники Ладижинської ТЕС, та скористалися пропозицією енергосервісної компанії ДТЕК ЕСКО. Вона профінансувала 90% вартості проекту і протягом двох тижнів виконала роботи «під ключ»: підібрала найбільш вдале технологічне рішення, обладнання, забезпечила монтаж системи та її введення в експлуатацію. Ми відразу побачили економію, яку розділимо з інвестором – ЕСКО», – каже директор ДТЕК Ладижинської ТЕС Олександр Бобрик.

 Насоси БЗК задіяні у надважливому процесі: під час роботи енергоблоків ТЕС вони підживлюють конденсатом конденсатори турбоагрегатів, тобто підтримують в них  необхідний рівень рідини та повертають втрачений конденсат в технологічний цикл блоків. Надійність роботи всієї електростанції напряму залежить від насосу БЗК.

 Довідка

ДТЕК ЕСКО – енергосервісна компанія, що надає комплексні послуги у сфері енергоефективності: проведення енергоаудитів, розробка бізнес-планів, генеральний підряд проектів "під ключ" з наданням фінансування клієнтам, запровадження систем енергоменеджменту, навчання працівників клієнтів. Компанія реалізує проекти на промислових, житлових, адміністративних та соціальних об’єктах та у бюджетній сфері.

 ДТЕК Енерго – операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію і дистрибуцію електроенергії в структурі енергетичного холдингу ДТЕК. В. о. генерального директора ДТЕК Енерго – Дмитро Сахарук.

 У портфель активів у вуглевидобутку, тепловій енергетиці і дистрибуції входять 17 шахт і 5 вуглезбагачувальних фабрик, 9 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю понад 17 ГВт, 4 підприємства з дистрибуції електроенергії, які обслуговують 3,3 млн побутових споживачів і 82,5 тис. підприємств.

 ДТЕК – найбільший енергетичний холдинг України з активами у видобутку вугілля, генерації і дистрибуції електроенергії, альтернативній енергетиці та видобутку природного газу. Чисельність співробітників ДТЕК – 75 тисяч осіб. Генеральний директор ДТЕК – Максим Тимченко.

 Відпуск електроенергії генеруючими підприємствами ДТЕК у 2016 році склав 40,1 млрд кВт∙год, з яких 608 млн кВт∙год забезпечила ВЕС, передача електроенергії по мережах – 45,8 млрд кВт∙год, видобуток вугілля – 31,2 млн тонн, видобуток природного газу – 1,6 млрд куб. м.

 Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов.

 Додаткова інформація про компанію: http://www.dtek.com.

 У всіх містах діяльності своїх підприємств ДТЕК реалізує проекти соціального партнерства. Детальніше про це - http://spp-dtek.com.ua.

 

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.