Неділя, 04 березня 2018 20:28

ІІ міжнародний оперний open air фестиваль OPERAFEST TULCHYN

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

8-10 червня 2018 року

Палац Потоцьких, м. Тульчин Вінницької області

 Десятки тисяч українців 8-10 червня стануть глядачами ІІ міжнародного оперного open air фестивалю OPERAFEST TULCHYN-2018, який пройде на території «подільського Версалю» - Палацу Потоцьких у Тульчині.

 

Як і минулого року вхід на фестиваль буде безкоштовним для всіх.

А завдяки розширенню до трьох днів проведення глядачі побачать ще більше оперних шедеврів світу.

√ Вперше на фестивалі буде представлена не тільки класична опера та грандіозний мюзикл, ексклюзивне право на виконання якого організатори вже отримали у авторів.

√ Цього року жанрове розмаїття поповнить дитяча опера, захоплюючий балет, а також популярна рок-опера.

√ Загалом на фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2018 виступлять більше 30 солістів з Австрії, Німеччини, США та України, 300 оркестрантів, 50 танцюристів, 180 учасників хорових колективів та чотири всесвітньовідомих диригенти: Оксана Линів (Австрія - Україна), Тарас Криса (США), Юрій Ярко (Україна) та Володимир Сивохіп (Україна).

√ Вперше на фестивалі замість традиційних театральних декорацій будуть застосовані вражаючі уяву 3D-декорації, спеціально створені для кожної з опер.

√ А доповненням яскравих нічних програм, які розпочинатимуться по завершенні вечірніх концертів, стане 3D-меппінг-шоу.

- Диригента Оксану Линів, що стала першою жінкою, яка отримала посаду головного диригента в опері та філармонійному оркестрі австрійського міста Ґрац, піднявшись на високий щабель, здавалось би, чоловічої професії, та багато інших знаних імен, за якими стоять і світове визнання, і по-справжньому легендарні історії, побачать глядачі нашого цьогорічного фестивалю, - відкриває секрети програми режисер-постановник OPERAFEST TULCHYN, заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков. – Одразу по завершенні фестивалю-2017 ми почали готуватися до наступного. За цей час із арт-директором Іриною Френкель ми відвідали всі найгучніші постановки Києва, Львова, Одеси, Харкова та багатьох європейських міст. Свій вибір зупинили на найкращих і всіма улюблених оперних шедеврах, живе виконання яких подарує глядачам максимум насолоди. Зокрема, як і мріяли наприкінці минулого фестивалю, цьогоріч глядачі почують і побачать одну з найкращих опер Вольфганга Амадея Моцарта «Дон Жуан».

- Минулого року фестиваль OPERAFEST TULCHYN взяв надзвичайно високу планку і цього року ми плануємо її не тільки закріпити, а й перевершити, - відзначає арт-директор фестивалю, заслужена артистка України Ірина Френкель. – Якщо минулого року наш open air фестиваль відвідали понад 18 тисяч глядачів, то цього року очікуємо вдвічі більше відвідувачів. Крім цікавої концертної програми та численних мистецьких локацій: «Opera Light», живописні експозиції «Opera Art» та «Opera Folk», селфі-зони «Opera Stars», які користуються неабияким попитом у глядачів - величезну увагу наш оргкомітет приділяє забезпеченню максимального комфорту всім гостям фестивалю. Будуть нові цікаві зони для відпочинку, ексклюзивне оперне меню від наших кулінарних партнерів, а також спеціально розроблені нові туристичні маршрути та захоплюючі екскурсії. А щоби наші закордонні артисти могли з комфортом добратися до Вінниці, а потім – і до Тульчина, ми розпочали співпрацю із «МАУ». Міжнародні авіалінії України стали генеральним перевізником нашого фестивалю.

Запланований у рамках OPERAFEST TULCHYN-2018 також Форум з культурно-економічного планування, на якому світові культурні експерти та організатори найуспішніших фестивалів та мистецьких проектів будуть ділитися своїм безцінним досвідом із головами об’єднаних територіальних громад та міськими головами малих міст України.

Як відомо, перший міжнародний оперний open air фестиваль OPERAFEST TULCHYN був визнаний міністром культури України Євгеном Нищуком як найбільш вдалий мистецький стартап України 2017 року.

Цінно, що фестиваль отримав визнання і від професійного мистецького кола. Перший OPERAFEST TULCHYN названий Національною музичною академією імені П.І.Чайковського кращим фестивалем України, непересічною і вражаючою подією за кількома параметрами: і у відродженні любові до оперного жанру в «широких народних масах», і в привертанні уваги до світової перлини класичної архітектури – Палацу Потоцьких, і в поверненні Тульчину слави культурно-мистецької столиці Поділля. 

За підсумками минулого року OPERAFEST TULCHYN-2017 також очолив ТОП культурних подій року за версіями більшості незалежних ЗМІ Вінниччини та України.

Зокрема, національне інформаційне агентство «УКРІНФОРМ» назвало OPERAFEST TULCHYN найяскравішою подією 2017-го року, якою може пишатися Вінниччина, а всеукраїнська щоденна газета «День» присудила спеціальний приз – Корону! – «мамі» фестивалю Ірині Френкель за культурну революцію, якою для України став перший оперний open air фестиваль.

Приємно, що у нову історію OPERAFEST TULCHYN-2018 вступає із незмінними партнерами та підтримкою обласної влади.

8-10 червня фестиваль пройде за ініціативи голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія.

Головний організатор - Благодійний фонд сприяння розвитку талантів Поділля.

Генеральний партнер OPERAFEST TULCHYN-2018 – агроіндустріальний  холдинг «МИРОНІВСЬКИЙ ХЛІБОПРОДУКТ».

Агро індустріальний холдинг «Миронівський хлібопродукт» - компанія, яка приділяє значну увагу суспільно важливим, корисним проектам, що ведуть до покращення рівня життя як окремих громад, так і країни загалом. Опера фест Тульчин привертає увагу усієї світової оперної спільноти та прихильників мистецтва до міста Тульчин Вінницької області, сприяє розвитку туризму, підвищує цінність історико – культурного надбання регіону. Миронівський хлібопродукт вже вдруге підтримує проведення фестивалю. У 2017 році у фестиваль вклали понад 1 мільйон гривен. Загалом інвестиції у соціальну сферу з боку МХП склали понад 110 000 000  гривен, зокрема на культурні та спортивні заходи понад 10 мільйонів гривен. Тульчинський район є пріоритетним для МХП і компанія буде дуже активно долучатись до яскравих проектів.

Меценат фестивалю – Герой України Юрій Косюк.

Фестиваль пройде за підтримки народного депутата України Миколи Кучера та депутата Вінницької обласної ради Лариси Білозір.

- Ми з радістю підтримували і підтримуємо фестиваль OPERAFEST TULCHYN, адже такі надзвичайні мистецькі проекти – це нове висококультурне європейське майбутнє України, - переконаний народний депутат України Микола Кучер. - Фестиваль OPERAFEST TULCHYN має велику просвітницьку місію, яка презентує нашу державу, українське оперне мистецтво, наші вітчизняні таланти. Це хороше продовження та систематизація відродження українських традицій.

- OPERAFEST TULCHYN - це ще один крок до розвитку сучасної європейської України, формування нашої національної позиції та сприйняття нас у світі, як талановитої і культурно багатої нації. Крім того, це чудовий шанс відновити легендарний Палац Потоцьких та додати його до переліку туристичних перлин нашої країни, - відзначає депутат Вінницької обласної ради Лариса Білозір. – Для мене особисто також є дуже важливою поява дитячого компоненту на фестивалі. Ми маємо виховувати наших діточок на кращих мистецьких зразках та долучати їх до високих культурних надбань. Ми маємо створити передумови для виховання креативного покоління українців, які сформують єдиний культурний простір нашої держави.

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.