Четвер, 12 липня 2018 14:03

Завдяки АСАУР вдається забезпечувати оптимальний баланс між спрощенням митних процедур та контролем дотримання законодавства Рекомендовані

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

   З 2006 року на митницях почали застосовувати автоматизовану систему аналізу та управління ризиками (АСАУР).

Основна її мета – здійснення автоматизованого аналізу та оцінки ризиків недотримання митного та податкового законодавства під час митного оформлення та пропуску товарів та транспортних засобів через митний кордон України, а також зменшення людського фактору при проведенні митного оформлення.

На Вінниччині з початку 2018 року для проведення додаткових митних формальностей автоматизованою системою було відібрано 5560 митних декларацій. Це становить 26% від поданих до митного оформлення декларацій в митних режимах імпорту, експорту і транзиту. При цьому частка декларацій, відібраних для проведення митного огляду, складає лише 6%.

За словами начальника Вінницької митниці ДФС Валентина Калашнікова, результативність виконання митних формальностей при оформленні митних декларацій, згенерованих АСАУР, наразі становить 2,1%, тобто в 118 випадках за результатами проведення митного контролю були виявлені розбіжності у поданих до митного оформлення документах.

Окрім цього, говорить очільник Вінницької митниці, в рамках застосування системи управління ризиками посадовими особами митниці було самостійно ініційовано проведення митного огляду лише по 0,4% декларацій. Результативність виконання митних формальностей під час пропуску товарів та транспортних засобів через митний кордон України становила 8% (по 16121 переміщенню було згенеровано 29555 форм контролю, 2215 з яких були результативні). Завдяки застосуванню АСАУР стало можливим виявлення та припинення 235 порушень митних правил.

Отже, зауважує Валентин Калашніков, автоматизована система аналізу та управління ризиками є одним із важливих інструментів, який дозволяє здійснювати вибірковий митний контроль. Посадовець запевняє, що українська система управління ризиками цілком відповідає міжнародним стандартам побудови аналогічних систем та неодноразово отримувала схвальні відгуки колег з усього світу. Разом з цим, служба постійно працює над вдосконаленням автоматизованої системи. Зокрема, розроблено Стратегію розвитку системи управління ризиками у сфері митного контролю на період до 2022 року, яку було затверджено урядовим розпорядженням від 27 грудня 2017 р. № 978-р.

ГУ ДФС у Вінницькій області за матеріалами Вінницької митниці

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.