Версія для друку
Субота, 29 вересня 2018 09:40

Питання, яке пересварило обранців, стосувалось бюджетного регламенту. Рекомендовані

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

На сесії обласної ради депутати не змогли розглянути й 10 питань, хоча на порядок денний виносили 75. Питання, яке пересварило обранців, стосувалось бюджетного регламенту.

Ігор Хміль, який є заступником голови обласної ради та депутатом від “Самопомічі”, виніс на розгляд депутатів питання щодо прийняття Бюджетного регламенту, який, як він стверджував, зробити прозорішим процес формування бюджету. Щоправда, голова бюджетної комісії Геннадій Мазур та директор департаменту фінансів Микола Копачевський виступили проти, аргументувавши це тим, що прийняття подібного документу обласною радою суперечитиме Бюджетному кодексу України.

Геннадій Мазур, в свою чергу, звинуватив Ігоря Хміля в тому, що за всі роки він не вніс жодної пропозиції чи правок до бюджету області і тому було незрозуміло чому тепер Ігор Хміль пропонує цей регламент.

– Яким Законом Україин передбачений цей Бюджетний регламент? Що Ви пропонуєте? Ви пропонуєте, щоб ми зараз внесли зміни в регламент і не користувалися Бюджетним кодексом, а користувалися Вашим регламентом! Дайте мені визначення, що таке зведений бюджет області! – не припиняв Геннадій Мазур. – Ви три роки просиділи, а коли градус протестного настрою в країні піднявся – ви почали вносити Бюджетний регламент, написаний “на колінах”.

Після гарячої суперечки, питання прийняття Бюджетного регламенту поставили на голосування, але необхідної підтримки серед депутатів воно не знайшло. Було вирішено повернутися до розгляду після перерви. Однак, коли депутати повернулися до сесійної зали, дві фракції, а саме “Батьківщина” та “Самопоміч”, покинули сесію. Після цього у залі залишилось надто мало депутатів і через відсутність кворуму сесію довелося закрити лише після шостого питання.