П'ятниця, 12 жовтня 2018 18:09

До уваги СПД, що не проводять підприємницьку діяльність!

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 Вінницька ОДПІ  в черговий раз звертає увагу платників на законодавчі норми щодо адміністрування ЄСВ, які змінилися з 2017 року.

 Так,  починаючи з 1 січня 2017 року фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, які не отримали дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці року, зобов'язані сплачувати єдиний внесок за себе не менше мінімального страхового внеску за місяць: у 2017 році не менше 704 грн. за місяць, у 2018 – не менше 819,06 грн. за місяць. Граничний термін перерахування єдиного внеску за 2017 рік – 9 лютого 2018 року.

            З січня поточного року єдиний внесок сплачується підприємцями щокварталу - до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

            Тобто, за 1 квартал 2018 року необхідно було сплатити - до 20 квітня, за 2 квартал 2018 року - до 20 липня, за 3 квартал 2018 року строк сплати  - до 20 жовтня,  і за 4 квартал 2018 року - до 20 січня 2019 року.

            Мінімальна сума єдиного внеску за квартал у 2018 році, яку необхідно сплатити фізичним особам - підприємцям, що перебувають на загальній системі оподаткування, складає 2457,18 грн. (819,06 грн. х 3 міс).

            По кожному платнику щоквартально автоматично проводяться нарахування єдиного внеску в особові карки платників.

            За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне пере­рахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно несплачених сум та на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

             При цьому, звільнення від сплати єдиного внеску за себе передбачено:

– у 2017 році для ФОП, якщо вони є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу;

– у 2018 році для ФОП, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

            Крім того, обов’язок зі сплати ЄСВ зберігається за платником податків до його зняття з державної реєстрації у ЄДРПО, яку здійснює державний реєстратор.

            Нагадуємо, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ діючим законодавством  не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.

            Тож, з метою запобігання виникнення заборгованості необхідно своєчасно сплачувати єдиний внесок.

            Відтак, щоб уникнути непорозумінь і неприємних ситуацій з примусового стягнення такого боргу, що можуть виникнути у платників через 3, 5 або навіть через 20 років, наполегливо радимо всім фізичним особам, які до сьогоднішнього дня перебувають в статусі платника податків, звернутися до Центру обслуговування платників податків  за місцем реєстрації для звірки належних до сплати сум податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.