Вівторок, 05 травня 2020 21:18

На Вінниччині відсьогодні запрацювали агропромислові ринки, які отримали дозвіл Держпродспоживслужби на роботу в умовах карантину Рекомендовані

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У перший день роботи продовольчих ринків області в умовах карантину та протиепідемічних заходів, які необхідно забезпечити продавцям і покупцям, ринок «Урожай» відвідав перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан.

«Відкриття торгівлі на ринках розпочалося сьогодні  у відповідності до постанови Кабінету Міністрів щодо роботи агропромислових ринків в умовах карантину,- зазначає посадовець.-  В області дозволено працювати тим ринкам, які змогли забезпечити дотримання відповідних умов для реалізації  товарів . Це було зроблено владою для того, щоб люди змогли продати вирощену ними продукцію. На сьогоднішній день із заявами до Держпродспоживслужби звернулись 33 агропромислові ринки області, всі вони були обстежені, проте  тільки 16 отримали дозволи на роботу, підкріплені відповідними актами».

Рішенням обласної  комісії з ТЕБ та НС на території області  запроваджено наступний алгоритм дій: перед відкриттям ринку, перш за все, його адміністрація звертається до Держпродспоживслужби, працівники якої виїжджають на місце, актують проведену роботу, засвідчуючи, що  дотримано всіх протиепідемічних заходів, передбачених  постановою Головного державного санітарного лікаря України № 14.

«Тільки за такої умови  агропромисловий ринок розпочинає роботу»,- запевняє Олександр Сорочан.

 Він також додає, що на кожному ринку області, у дні його роботи, буде забезпечений контроль за дотриманням адміністрацією ринку протиепідемічних заходів - працюватимуть постійно 2 інспектори Держпродспоживслужби. У разі виявлених порушень, про них повідомлятимуть адміністрації ринку, складатимуть протокол, а то і викликатимуть поліцію для накладання штрафу на посадових осіб ринку від 34 до 170 тисяч гривень, як передбачено відповідною Постановою.

На кожному ринку також працюватиме лабораторія санітарно-ветеринарної експертизи, завідуючий якої також уповноважений допомагати інспекторам виявляти порушення.

Усі ці заходи є виправданими та спрямованими на організацію безпечної роботи в умовах епідемії, вважає головний інспектор  вінницького ринку «Урожай» Михайло  Гулькевич: «Ми довели вимоги Постанови до працівників ринку і до всіх торгуючих, покупці і продавці забезпечені засобами захисту , антисептиками, ковриками для дезінфекці , тож ми готові працювати в нових умовах»,- зауважує він.

«Ми задоволені, навіть не очікували, що прийде стільки людей – стверджує одна із  продавчинь овочів.- Тримаємо необхідну дистанцію, маємо маску та рукавички,  безпосередній контакт з клієнтом відсутній. Дезінфікуємо робоче місце, закриваємо продукти плівкою і чекаємо на покупців: приходьте, купуйте і будьте здоровими»!

Обмежений графік роботи з 10 год. до 14год. в умовах карантину не повністю задовольняє продавців, вони за зміну мають змогу реалізувати меншу кількість товару, ніж зазвичай.  Продавчиня  м’яса  зауважує: «За такий короткий проміжок часу немає змоги продати все м’ясо, що  привезене на продаж, велику тушку доводиться ділити на два дні. Покупців  не так  багато, адже вони  мають зберігати  дистанцію. Проте  ми дуже вдячні адміністрації ринку  за надану можливість заробити копійку , а покупцям – поповнити запаси свіжих м’ясних продуктів».

Покупці також задоволені можливістю знову купувати  свіжі продукти на ринку, їх не лякають посилені заходи безпеки. Багато  вінничан  роками купують товари на ринках у тих самих продавців, яким довіряють.

«Я вважаю – якщо продавці і покупці дотримуються санітарних норм, то відкриття ринків – абсолютно правильне рішення, цей крок був потрібний», -стверджує покупчиня  Людмила.

Хоч карантин продовжено до 12 травня, ринки області починають працювати. Тож  свідомим громадянам потрібно так само дотримуватись карантинних заходів як на території ринків, так і в будь-яких інших  громадських місцях.

Перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан наголошує: «Працюйте, продавайте вирощене, тільки дотримуйтесь відповідних умов, а ми  стоїмо на сторожі»!

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.