Понеділок, 27 липня 2020 14:27

Новації законодавства: розширено перелік товарів підакцизної групи

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Вінницьке управління ГУ ДПС у Вінницькій області  нагадує, що Законом України від 16.01.2020  №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - ПКУ), зокрема, розширено перелік підакцизних товарів: тютюнових виробів та «електронних сигарет».

Законом передбачені наступні зміни:

-доповнено перелік підакцизних товарів тютюновмісним виробом для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігріва з електронним управлінням;

-надано визначення термінам «електронна сигарета» та «рідини, що використовуються в електронних сигаретах»;

-встановлена ставка акцизного податку на рідини, що використовуються в електронних сигаретах (3 000 гривень за 1 літр);

-визначено порядок оподаткування рідин, що використовуються в електронних сигаретах та запроваджено маркування ємності (упаковки) з рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, марками акцизного податку.

Водночас запроваджуються окремі товарні підгрупи для рідин, що використовуються в електронних сигаретах, виробів електричного нагрівання тютюну (ТВЕН), сигарил (тип малої сигари) із встановленням відповідних ставок акцизного податку з 2021 року і з подальшим щорічним підвищенням ставок до 2025 року.

Зокрема, встановлюється відносна (адвалорна) ставка податку (фіксована відсоткова ставка з вартості товару) на рівні 12% для сигарил, включаючи сигарили з відрізаними кінцями, з вмістом тютюну як окрему групу підакцизних товарів, а тквож вимога щодо нанесення на марку акцизного податку на сигарети, цигарки та сигарили інформації щодо кількості штук у пачці (упаковці).

Новими позиціями доповнено перелік продукції, яка вважається немаркованою, а саме:

-сигарети, цигарки та сигарили, що вироблені після 1 січня 2021 року, в яких кількість одиниць у пачці (упаковці) не відповідає кількості одиниць, зазначеній на маркак акцизного податку;

-рідини, що використовуються в електронних сигаретах, вироблених до 1 січня 2021 року.

Звертаємо увагу, що марки акцизного податку, надруковані до 1 січня 2021 року, на яких не позначено кількість одиниць у пачці (упаковці), повинні бути використані до 1 липня 2021 року, а марковані такими марками тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.

 

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.