Вівторок, 23 лютого 2021 13:25

Перевірки бізнесу: яка статистика на сьогодні

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що передумовою зняття платника податків з податкового обліку є відсутність у такого платника заборгованості зі сплати податків та зборів. Щоб підтвердити факт відсутності заборгованості, контролюючий орган проводить відповідну перевірку. 

На період дії карантину, пов’язаного з поширенням на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), проведення перевірок було суттєво обмежено. При цьому, відповідно до пункту 78 Податкового кодексу, у разі звернення платника, зазначені обмеження не застосовуються. Тобто, платник має право ініціювати проведення перевірки. У 2020 році проведено 1742  перевірок фізичних осіб-підприємців, які припинили свою господарську діяльність. За результатами перевірок донараховано майже 1,5 млн грн. Одним із виявлених порушень було надання суб’єктом підприємницької діяльності, який перебував на ІІ групі спрощеної системи оподаткування, поворотної фінансової допомоги іншому суб’єкту господарювання, чим порушено умови перебування на спрощеній системі оподаткування. Тож платник був зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування з наступного звітного періоду (кварталу), чого він не зробив. Відповідно доходи платника було перераховано та донараховано податок на доходи з фізичних осіб від провадження господарської діяльності та військовий збір. Також перевіркою встановлено, що обсяг надходжень за 3 місяці 2020 р.  склав більше 1 млн грн, а тому підприємець мав зареєструватися платником ПДВ та з наступних операцій із продажу сплачувати податок на додану вартість. За наслідками перевірки, платнику донараховано майже 200 тис. грн. податків.       

ГУ ДПС у Вінницькій області закликає платників відповідальніше ставитися до ведення господарської діяльності, а у випадку виникнення питань звертатися до Центрів обслуговування платників.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.