Вівторок, 03 серпня 2021 17:22

Вінницькому платнику зупинили реєстрацію податкових накладних на 21 млн грн: суд підтвердив обґрунтованість дій податкової служби

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Рішенням Сьомого апеляційного адміністративного суду підтверджено правомірність прийнятого рішення Комісії Головного управління ДПС у Вінницькій області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних щодо реєстрації податкових накладних у СМКОР на 21 млн грн одного з підприємств регіону.

Свого часу посадовими особами платника податків неправомірно формувався об'єкт оподаткування та податковий кредит з податку на додану вартість за господарськими операціями, які не мали реального характеру. В ході своєї діяльності підприємством було складено та подано на реєстрацію 19 податкових накладних, реєстрація яких зупинена в Єдиному реєстрі податкових накладних. За цими операціями платником реалізовано на контрагентів-покупців продукцію на загальну вартість понад 21 мільйон гривень, в тому числі податок на додану вартість на понад 3 мільйони гривень.

Суд акцентував увагу на тому, що підставою для формування сум податкового кредиту з податку на додану вартість, підставою для формування податкової накладної та, відповідно, підставою для реєстрації податкової накладної є реальне виконання господарських операцій, які є об`єктом оподаткування.

А, відтак, недоведеність фактичного здійснення господарських операцій позбавляє первинні документи юридичної значимості для цілей формування податкової вигоди, а покупця - права на формування цієї податкової вигоди навіть за наявності правильно оформлених за зовнішніми ознаками та формою, але недостовірних та у зв'язку з цим юридично дефектних первинних документів.

На сьогодні рішення Сьомого апеляційного адміністративного суду набрало законної сили, а у податковій службі Вінниччини у чергове  нагадують, що  податки мають сплачувати усі юридичні особи чесно, прозоро та в повному обсязі. Якщо ж певна категорія осіб ухиляється від виконання цього конституційного обов'язкову, це тягне за собою відповідальність, визначену чинним законодавством.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Сектор інформаційної взаємодії

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.