Версія для друку
Четвер, 09 вересня 2021 08:30

«Громада своїми руками» набирає обертів: 12 проєктів розпочинають свою реалізацію Рекомендовані

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Тренажери для функціональних тренувань, освітній простір за принципом безбар’єрності, майданчик для вигулу собак – це все незабаром з’явиться у Ладижині завдяки проєкту «Громада своїми руками». Турбота ДТЕК про жителів регіону в дії.

Загалом на участь у конкурсі подано 22 заявки від жителів Ладижинської міської ТГ. З них конкурсна комісія обрала 12 переможців, виходячи з відповідності вимогам та цілям, дотримання принципів безбар’єрності та актуальності проблеми. До 30 листопада поточного року ці 12 мініпроєктів вже будуть реалізовані. Серед них – два проєкти з акцентом на безбар’єрність: гендерний паспорт Ладижинської міської ТГ, за допомогою якого можна буде оцінювати кількість жінок і чоловіків у різних соціальних сферах, та таким чином планувати стратегію розвитку міста, впливати на підвищення якості життя населення, та освітній простір «Без кордонів, без обмежень», в рамках якого створять навчальний майданчик для всіх суспільних груп, включаючи літніх людей та осіб з інвалідністю  для здобуття цифрових навичок у користуванні державними та соціальними послугами онлайн.

Завдяки ДТЕК Енерго в Ладижині впровадять ряд освітніх та енергоощадних ініціатив: закупка комп’ютерів та принтерів для групових інтерактивних занять для Ладижинської дитячої музичної школи, встановлення освітлення в частині навчальних кімнат Ладижинської ЗОШ №4 та на найбільш проблемних ділянках міста (у тому числі по вул. Будівельників біля ТРЦ «Європейський»). Також оновлять приміщення клубу підприємців міста, створять туристично-інформаційну онлайн мережу, яка допомагатиме більше дізнатися про перлини рідного краю, його історію та культуру.

«ДТЕК поділяє цінності суспільства, а тому вже котрий рік поспіль підтримує ініціативи містян щодо покращення життя в регіоні. Майбутнє будь-якого населеного пункту безпосередньо залежить від активності її жителів. Отримання гранту – це можливість реалізувати амбіційні плани з розвитку міста, допомогти дітям і дорослим, впровадити нові технології та надати соціальні послуги. Тішить, що ми, будучи опорою і підтримкою для регіону, вкладаємо гроші в значущі для населення проєкти», – розповідає Ігор Снєгін, директор ДТЕК Ладижинська ТЕС.

 «Спортивним кроком – у майбутнє!» – таку назву має проєкт, що вже стартував на теренах Заозерненського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Його метою є встановлення тренажерів з енергонезалежним та енергоощадним освітленням для дітей з особливими фізичними потребами та для фізичного виховання учнів.

Керівник проєкту Людмила Невеселюк ділиться своїми думками: «Цей майданчик дуже важливий для нас, адже наявні споруди застаріли та не відповідають сучасним вимогам навчання, а це несе ризики для життя і здоров'я школярів й, свого роду, гальмує розвиток спортивних секцій. А для здорового майбутнього нашої країни ми повинні зробити усе для безпеки та здоров'я наших дітей».

У 2021 році участь у конкурсі взяли 32 громади в 11 областях України. Компанія отримала 667 конкурсних заявок. Серед переможців – ініціативи у соціальній сфері, екології і енергоспоживанні, охороні здоров’я, спорті, благоустрою міст і селищ, а також співпраці між громадами. Особливий акцент у цьому році конкурс робить на створення безбар'єрного середовища, на інклюзивності в широкому сенсі. Проєкт «Громада своїми руками» трансформувався після приєднання компанії ДТЕК до ініціативи Першої Леді «Бізнес без бар’єрів». Принципи безбар’єрності стали частиною 60% програм та ініціатив, які направляли громади і волонтери на конкурс.