Середа, 22 квітня 2015 17:17

Валерій Коровій ознайомив районних керівників з досвідом переробки твердих побутових відходів

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

22 квітня очільник регіону Валерій Коровій разом з головами райдержадміністрацій та районних рад області відвідав полігон твердих побутових відходів поблизу села Стадниця Вінницького району, що експлуатується комунальним підприємством «Ековін».

У рамках візиту керівники ознайомилися з організацією діяльності введеної торік в дію сміттєсортувальної станції, а також механізмом виробництва електроенергії з полігонного газу.

Як повідомив директор Департаменту комунального господарства і благоустрою Вінницької міської ради Юрій Павлінчук, станція працює поки що в тестовому режимі. Відсортування вторинної сировини здійснюють сьогодні 15 працівників. На повну ж потужність установка функціонуватиме вже після запровадження роздільного збору сміття, що стартуватиме у місті Вінниці як пілотний проект у червні поточного року.

За словами заступника голови облдержадміністрації Василя Броварника, на Стадницькому полігоні запроваджена система обов’язкової пошарової пересипки та трамбування, аби не відбувалося загорання відходів. Працює відповідна техніка. «Разом з німецьким підприємством було побудовано 12 свердловин, зведених в єдину магістраль. З цих свердловин відбирається газ, який подається на когенераційну установку, спалюється, і таким чином продукує електричну енергію. Вже сьогодні міська влада Вінниці працює з енергетиками стосовно врегулювання взаємовідносин щодо подачі цієї електроенергії за «зеленим» тарифом в єдину енергомережу», - повідомив Василь Броварник.

В рамках інвестиційного проекту частина коштів від реалізації виробленої електроенергії спрямовуватиметься на рекультивацію сміттєзвалища. У перспективі також облаштування ще 12 газодобувних свердловин.

Ознайомившись з організацією переробки відходів на Стадницькому полігоні, голова облдержадміністрації Валерій Коровій відзначив позитивний досвід роботи у цьому напрямі. «Тема поводження з твердими побутовими відходами дуже актуальна і для Вінницької області, і для України загалом. Ми хотіли показати, які є шляхи для вирішення цієї ситуації. Адже подібних полігонів у нас чимало, і постають питання: а що далі? що і в який спосіб робити? І те, що ми тут побачили, - починаючи від пересипки сміття, облаштування свердловин, чим фактично знівельовано агресивне середовище, - один з перспективних шляхів. І зараз ми можемо говорити про те, що навіть якби такий об’єкт був поряд з населеним пунктом, побоюватися тут нічого», - зауважив Валерій Коровій.

 

Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Медіа

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.