Неділя, 18 лютого 2018 22:53

Вінничани створять перший міжнародний агрокластер в Україні Рекомендовані

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Громадська організація Єврорегіон «Дністер» приступила до реалізації унікального проекту - створення першого міжнародного кластера для сільськогосподарських виробників в Україні.

Його діяльність стане можливою завдяки втіленню масштабного проекту «Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства», презентація якого відбулась 7 лютого 2018 року.

 

«Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства» - проект, вартістю 297 тисяч євро, який передбачає створення українсько-молдавського об'єднання малих і середніх сільськогосподарських виробників. Проект націлений підвищити конкурентоспроможність сільськогосподарського сектора за рахунок розширення контактів партнерів по обидва боки кордону і впровадження інноваційних рішень в аграрній сфері, які підвищать якість продукції та допоможуть вийти на ринки Європейського Союзу. 

Проект «Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства» ГО Єврорегіон «Дністер» реалізує в партнерстві з молдавською ГО «Кутезаторул» протягом 2018 року на території Вінницької області та Республіки Молдова. Фінансування надано в рамках Програми територіального співробітництва Молдова-Україна EaPTC, яка фінансується Європейським Союзом через Німецьке Товариство Міжнародного співробітництва (GIZ).

Одним з досягнень проекту стане відкриття Центру Інноваційного сільського господарства на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України. Діяльність Центру дозволить проводити сертифікацію продукції згідно з усіма нормативами і вимогами ЄС, завдяки оснащенню аналітичним аналізатором амінокислот. Це сучасний і зручний апарат для визначення біохімічного складу речовин і їх якості. Скористатися послугами лабораторії зможуть виробники всіх видів сільськогосподарської продукції. Також діяльність Центру буде спрямована на проведення ключових сільськогосподарських досліджень.

«Зв'язок з наукою - наш пріоритет. Дослідження дозволять визначити новий аграрний потенціал регіону, виявити додаткові рентабельні культури і створити конкурентоспроможний, економічно вигідний, замкнутий ланцюжок виробництва, який поліпшить якість продукції на внутрішньому ринку і відкриє нові експортні горизонти», - переконаний голова ГО Єврорегіон «Дністер» Сергій Татусяк.

Приєднатися до кластеру зможуть не тільки виробники, а й підприємства переробної, транспортно-логістичної галузі, виробники фасувальної продукції та інші. Вони разом здійснюватимуть весь спектр процедур, необхідних для підготовки товару до експорту, який окремому невеликому підприємству важко здійснити самостійно.

Всі учасники агрокластера «Дністер» отримають доступ до регулярного навчання в сфері інноваційних технологій, євростандертизації, менеджменту, маркетингу і можливість обміну кращими практиками.

 

Довідка. Метою Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства (EaPTC) є створення сприятливих умов для розвитку транскордонного співробітництва з урахуванням специфіки кожної території. Програма спрямована на розвиток здатності державних і недержавних органів сусідніх країн разом розробляти і впроваджувати спільні прикордонні проекти. Загальний внесок Євросоюзу в рамках Програми EaPTC становить 12.5 мільйонів євро.

Східне партнерство - це ініціатива ЄС, яка реалізується в шести країнах Східної Європи і Південного Кавказу: Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні. Ініціатива спрямована на розвиток більш тісних відносин між ЄС і східними партнерами, поглиблення політичного співробітництва та економічної інтеграції.

 

Медіа

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.