Вівторок, 14 серпня 2018 10:35

«Якої ми хочемо України», - вінничани дискутували з Безсмертним про війну, корупцію та економіку Рекомендовані

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

До Вінниці із запитанням «Якої ми хочемо України?» завітав екс-віце-прем’єр міністр України Роман Безсмертний.

   Ще в травні цього року політик заявив, що має намір балотуватися в Президенти України. Проте перед цим важливим кроком Роман Безсмертний вирішив дізнатися чого хочуть українці та яким вони бачать майбутнє держави.

   Саме з цією метою Роман Петрович розпочав «тур» містами України. Політик запрошує представників на зустрічі-дискусії «Якої ми хочемо України», аби дізнатися їхню думку. Такі заходи відбулися у Львові, Харкові та Одесі.

   Найбільш гарячою під час дискусії стала тема війни та безпеки в країні. Безсмертний переконаний, що для розв’язання конфлікту перш за все потрібна сильна боєздатна армія.

  -Я це кажу як учасник перемовин. Дуже легко говорити, коли за спиною в тебе стоїть сила. Ти виглядаєш як немічний, коли в тебе цієї сили немає, - зауважив Безсмертний.

    І ще одною складовою вирішення конфлікту має стати діалог з Кремлем.

   -Зверніть увагу як ми безпомічно виглядаємо в ситуації із Сенцовим. Не треба себе обманювати, що це проблема, яку можна розв’язати дуже швидко. Так, припинити обстріли та гарячу фазу можна. Але те, що триває п’ять на крові і на вбивствах далі буде тривати в протистояннях різного роду, - сказав дипломат.

-Треба усвідомлювати там більше трьох мільйонів людей, з яких ледь 40 тисяч беруть участь у війні. Більшість населення знаходяться в умовах, коли нікуди просто їхати, - додав політик.

- Наші батьки залишили нам шматок території. Ми не маємо права не передати його дітям. Якщо ми не здатні його повернути, то це не означає, що ми повинні від нього відмовитися. Треба терпіти, треба працювати і роботи те, що ми можемо, - наголосив Роман Петрович.

    Загалом зустріч тривала у форматі запитань-відповідей аудиторії до основних спікерів: Романа Безсмертного, Ольги Коляструк та дипломата і досвідченого політика Володимира Крижанівського.  

    Після війни та теми безпеки присутні обговорили не менш наболілу тему – корупції.

-Мова йде не про людей, мова йде про інституційні функції органів влади. Вирішення цієї проблеми вимагає глибокого перезаснування інститутів держави. Ми чомусь б’ємо по наслідках корупції. Так треба організовувати НАБу, НЗК, але ще більше треба ліквідна робота антимонопольного комітету, фонду держмайна, національної комісії антимонопольного комітету, фонду державного майна, - пояснив Безсмертний.

   Економіка сформована на основі монополізму ніколи не побудує об’єктивних відносин між продавцем і покупцем.

-Ми знаходимося в ситуації, де продавець весь час диктує покупцю умови. Інститути держави не справляються з завданнями, тому що, наприклад, національна комісія з питань регулювання тарифів не має визначати тарифи, її задача організувати переговори між продавцем і покупцем. Очевидно, що інститути держави не справляються. Україні треба перезаснувати ці інститути, - сказав Роман Петрович.

Ще одним корупційним ризиком, на думку політика, є бюджетна централізація.

-Коли там мальовано шість нулів – це само по собі провокація. Для мене дивина: для чого було створювати цей єдиний медичний фонд, де розміщено 180 мільярдів, які ляжуть на депозит, що само по собі вже є корупцією. Очевидно, що ці закупівлі мають проводитися на рівні територіальних громад. Кому це не зрозуміло? – каже Безсмертний.

   Політик переконаний, що Україні потрібна нова Конституція, де буде прописано перезаснування всіх інститутів держави.

-Чому не було прийнято указ про введення воєнного стану, коли почалася війна. Конституція і закон про оборону зобов’язували Президента це зробити. Це не зробив ні виконуючий обов’язки, ні Президент. А все призвело до того, що людина і суспільство воюють, а держава ніби й ні. А як видумаєте як на це дивляться в ОНН, ОБСЄ, в Раді Європи, в Європарламенті? Так і дивляться, що ми не то воюємо, не то торгуємо. То ви спочатку розберіться якось у себе, а потім вимагайте від нас санкцій, - пояснив Безсмертний.

  Політик також зауважив, що зустрічі-дискусії «Якої ми хочемо України» продовжуватимуться й надалі, наступним містом стане Дніпро. 

 

 

Медіа

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.