Четвер, 29 вересня 2022 21:07

Корисне ФОПам – «загальносистемникам»!

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Вінницька ДПІ ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 (із змінами)

затверджено Порядок надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні. Дія зазначеного порядку поширюється на роботодавців, які працевлаштували осіб, які отримали статус внутрішньо переміщеної особи після працевлаштування.

           Компенсація витрат надається у розмірі 6 500 грн щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.

           Звертаємо увагу, що сума коштів, отримана ФОП у вигляді компенсації витрат на оплату праці за

працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, не пов’язана з господарською діяльністю такого ФОП.

Відтак, зазначені суми компенсації не включаються до його доходу. При цьому, отримані кошти відображаються у графі 7 Типової форми обліку доходів та витрат в складі витрат, понесених ФОП на оплату праці фізичних осіб, що перебувають з ним у трудових відносинах.