Неділя, 04 березня 2018 19:55

Відбулася Міжнародна конференція проекту у м. Вінниця Рекомендовані

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 Відбувся завершальний захід проекту «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства», який  реалізовує ГО «Єврорегіон «Дністер» за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.


   27 лютого 2018 р. відбувся завершальний етап проекту - Міжнародна конференція «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн В4 для країн Східного партнерства». Захід відвідали учасники проекту, представники організацій-партнерів із країн Вишеградської четвірки, експерти проекту, представники виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, ЗМІ та бізнесу з України та Молдови. Загалом на конференції було зареєстровано понад 200 учасників.
   Під час заходу представники пілотних громад з України та Молдови презентували отриманий досвід під час реалізації проекту та розроблені стратегії розвитку своїх громад. Партнери розповіли про досвід країн Вишеградської четвірки в сфері стратегічного планування та управління територіальними громадами, а експерти презентували методичні рекомендації щодо розробки стратегій розвитку громад, які напрацювали протягом проекту.
  На початку конференції голова Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк подякував українським партнерам: Вінницькому обласному осередку Міжнародної ГО «Україна-Польща-Німеччина», ГО «Ресурсно-інформаційному центру «Громади Вінниччини», партнерем в Республіці Молдова: Публічній асоціації «Єврорегіон «Дністер» та Сорокській районній раді та партнерам в країнах Вишеградської четвірки: Великопольскому центру освіти і курсів самоврядування (WOKiSS, Польща), Інституту стабільності та розвитку (ISD, Чехія), Фундації «Майстерня сільського розвитку» (Угорщина), Карпатському Єврорегіону Словаччини (Словаччина).
   - Дуже приємно, що успішно завершуємо проект. Я впевнений, що підсумки, які ми підведемо на цій конференції, допоможуть не лише учасникам проекту допрацювати власні стратегії розвитку, а й іншим громадам розробити такі  ж. Адже розроблена експертами проекту методологія є уніфікованою. Дискусії, які розгорталися під час сесій та громадських обговорень в громадах-учасниках проекту доводять, що написання стратегій - надзвичайно актуальне питання, - наголосив голова «Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк.
   Перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко додав, що проект особливо актуальний в контексті того, що Україна переживає час активного впровадження реформ.
          - Сьогодні реформи є не просто на папері, вони реально впроваджуються в життя. Ці реформи знаходять своє відображення у змінах до законів, в змінах у всіх сферах нашого життя. Сергій Пилиповович - це якраз та людина, яка внесла дуже багато змін та інновацій, які ми зараз відчуваємо. Тому ця конференція є черговим кроком для успішного розвитку, - зазначив Андрій Гижко.
         Проект «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства» підтримали також  представники посольств Польщі та Чехії в Україні.
   - Це справді дуже цінно, що ви переймаєте європейський досвід стратегічного планування. Ми всі хочемо бачити громади України та Молдови міцними та процвітаючими, - зауважив радник-посланник Посольства Чеської Республіки в Україні  .
     - Сьогоднішня конференція і цей проект загалом є доказом того, що громади України та Республіки Молдови взяли курс на євроінтеграцію, - підкреслив консул Генерального Консульства Республіки Польща   .
     Далі з вітальним словом виступили партнери проекту. Закордонні гості підвели підсумки проекту та запросили учасників конференції до подальшої співпраці.
      -Дуже важливо, що учасники проекту мали змогу побачити, як втілюються стратегії в Польщі, Чехії, Словаччині та Угорщині. Практичний візит допоможе громадам України та Молдови втілювати стратегії в життя, - підкреслила пані секретар Сорокської районної ради Республіки Молдова Стела Забріян.
    -Всі теми, які ми реалізовуємо в рамках наших проектів є важливими і актуальними для розвитку громад. Громади, які об'єднані у Великопольський центр освіти і курсів самоврядування, з великою охотою діляться тим досвідом, який здобули за 25 років впровадження реформи місцевого самоврядування, - сказала заступниця голови Великопольського центру освіти і курсів самоврядування Агнешка Менделевська.
     - Хочу наголосити, що не достатньо просто написати стратегію, її потрібно реалізувати. Під час впровадження важливо не поспішати, зважати на пріоритети і реалізовувати все крок за кроком, - додав головний радник Фундації «Майстерня сільського розвитку» Угорщини Шандор Кьолеш.
      - Тематика вашого проекту дуже важлива. Адже цей проект дає можливість налагодити співпрацю між селами та містами з різних країн, - наголосив виконавчий директор Карпатського Єврорегіону Словаччина, директор Словацько-європейської культурної організації Едуард Бурас.
      - Я сподіваюся, що ті знання і той досвід здобутий під час тренінгів в Чехії буде для вас корисним. Я сподіваюся, що це не останній проект, в якому ми співпрацюємо. Я переконаний, що в наступних проектах ми зможемо організувати не менш цікаві тренінги, - підсумував виконавчий директор «Інституту стабільності та розвитку» Чехії Степан Сухі.
    Також під час конференції координатор проекту Анастасія Ланова  розповіла про всі етапи реалізації проекту. Більш детально вона зупинилася на навчальному візиті до країн Вишеградської четвірки, який тривав 8-20 вересня минулого року. Координатора проекту пояснила, що в рамках візитів делегація ознайомилася із досвідом та кращими практиками  стратегічного планування та управління територіальних громад у Польщі, Угорщині, Чехії та Словаччині.
     - А протягом січня-лютого експерти та організатори проекту відвідали територіальні громади, які є учасниками проекту, з метою участі в публічних обговореннях проектів стратегій. Станом на зараз 10 стратегій громад перебувають на стадії громадських обговорень та 4 стратегії затверджені рішеннями місцевих сесій. Я впевнена, що здобуті в проекті знання та досвід будуть служити лише на користь нашим громадам, - наголосила Анастасія Ланова.
   Після пленарної частини конференції учасники розподілилися для продовження роботи у дискусійних панелях. Їх було три: «Процес розробки стратегії», «Досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки» та «Реалії реалізації стратегії».
       Учасники першої панельної дискусії зауважили, що для того, щоб врахувати думку населення під час написання стратегії проводили опитування, анкетування та громадські слухання.
      - Ми розробляли три анкети для різних груп населення: для учнів старших класів, для молоді та для людей похилого віку. В кожній з анкет люди вказували, якою вони бачать громаду, - сказала пані примар с. Савка Республіки Молдова Іраїда Житарь.  
   - Свої анкети ми роздавали з розрахунком одну анкету для одного господарства.  В розробці стратегії ми відштовхувалися від результатів анкетування, - додала голова правління ГО «Право Молоді» с. Якушенці Марія Лисецька.
      Експерт проекту Андрій Кавунець зауважив, що під час написання стратегії важливо приділити особливу увагу Swot-аналізу. Під час цього процесу потрібно чітко зрозуміти сильні та слабкі сторони громади.
      - Часто виникає питання куди віднести ту чи іншу характеристику громади, в сильні чи слабкі сторони. Наприклад, багато хто записує асфальтне покриття доріг в сильні сторони і тут же зазначають, що багато ділянок потребують ремонту. Зазначаючи, що дороги ваша сильна сторона, ви не зможете залучити кошти інвесторів, - пояснив Андрій Кавунець.
Друга панельна дискусія конференції була присвячена досвіду стратегічного планування країн Вишеградської четвірки.
       - Дуже цінним і важливим є досвід, здобутий під час навчального візиту. Для себе ми виділили програму LEADER, яка впроваджуються в Чехії. Ця програма дає чудову можливість для розвитку малим містам та селам. Ми також зрозуміли, що без залучення експертів та думки населення в нас не вийде досягти сталого економічного розвитку, - зауважив заступник голови міста Немирів Вінницької області Олександр Хихлач.
      Експерт проекту з Польщі Радислав Шарлея зазначив, що польський досвід показує, що невід'ємною частиною стратегій малих міст та сіл є оптимізація різного роду структурних підрозділів.
     - Рекомендуємо під час аналізу чітко визначити у кожній сфері, які структурні підрозділи, школи, представництва органів місцевого самоврядування чи лікарні ви вважаєте за потрібне додатково фінансувати, що ви хочете модернізувати, а що, на жаль, доведеться оптимізувати, - пояснив Р. Шарлея.
         В рамках третьої панельної дискусії присутні обговорили, як саме будуть втілювати в життя написані стратегії.
      - Перше питання, яке у нас виникло під час написання стратегії - це чи вистачить нам коштів. Дуже важливо під час розробки стратегії враховувати реальні можливості бюджету. Врахувавши це, ми скоротили кількість цілей та скоротили час реалізації. Розробили стратегію на три роки, - зауважив сільський голова села Городківка Крижопільського району Вінницької області Олександр Гаврилюк.
     - Також під час реалізації стратегії важливу роль відіграють зовнішні фактори, наприклад впровадження загальноукраїнських реформ, - додала очільниця ГО «Центр аналізу місцевої політики» Олена Черній.
  Насамкінець експерт проекту з Республіки Молдова Нікалай Москалу підсумував, що будь-яку стратегію можна доопрацьовувати в залежності від тих чи інших обставин.
          - Стратегія – це живий організм. Це не «гранітний» документ, який написав і поставив на полицю. Громада розвивається, країна розвивається, також, можуть виникати нові фактори, які будуть вносити зміни в стратегію, - підкреслив Нікалай Москалу.
         По завершенні конференції її учасники відвідали Якушинецьку об’єднану територіальну громаду Вінницького району, де ознайомилися з напрацюваннями місцевої стратегії.

 

Медіа

Гороскоп

Loading...
Work.ua - работа в Киеве и Украине
WORK.ua - Работа в Украине. У нас найдется работа в Киеве и других городах Украины. Свежие вакансии ведущих компаний. Поиск по резюме.